Wybór kierunku studiów nigdy nie należy do prostych. Jeśli jednak chcecie studia traktujecie jako przepustkę do przyszłej kariery zawodowej i możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań, to zapewne zainteresuje Was nowoczesny i unikatowy kierunek studiów, czyli Doradztwo i coaching. Czy warto poświęcić swoje lata młodości, żeby zdobyć wykształcenie z tego zakresu? Analizy rynku wskazują jednoznacznie, że jest to dobry pomysł, którego na pewno nie będziecie żałować.
W trakcie studiów:
Twoja edukacja jest w Twoich rękach, a konkretnie - profil Twojego kształcenia na tym, unikatowym kierunku. W ramach studiów Doradztwo i coaching możesz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania na trzech specjalizacjach: 
- Doradztwo polityczne 
- Doradztwo handlowe 
- Doradztwo w obszarze Human Resources 
(zarządzanie zasobami ludzkimi) 
 
Praca doradcy politycznego lub coacha nie należy jednak do prostych i wymaga zarówno ogromnej wiedzy teoretycznej, jak i konkretnych "umiejętności miękkich" oraz kwalifikacji. Zdobyć można je tylko w jeden sposób - uczestnicząc w zajęciach praktycznych, które zajmują aż 70% programu studiów. Dzięki nim poznacie i udoskonalicie swój warsztat trenera, coacha i doradcy. Wszystko odbywać się będzie pod czujnym okiem ekspertów oraz wybitnych specjalistów. 
 
Z Twoich ust może teraz paść jeszcze tylko jedno pytanie: "Czego się nauczę w trakcie trzyletnich studiów licencjackich?" Lista jest bardzo długa, więc ograniczymy się do najważniejszych elementów. Na studiach nauczysz się jak: 
- diagnozować procesy psychologiczne w organizacji ze swojej perspektywy zawodowej, 
- skutecznie projektować działania pomocowe, których celem będzie poprawa efektywności funkcjonowania organizacji, 
- świadczyć profesjonalne i nowoczesne usługi trenerskie i doradcze, 
- należycie przygotować sesje coachingowe, 
- wspierać kadrę kierowniczą przedsiębiorstwa w obszarach: zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania strategicznego, przywództwa, etc. 
- pracować w międzynarodowym zespole i jak rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne. 
 
Po studiach:
Twoja ścieżka zawodowa jest ściśle uzależniona od specjalności, którą wybrałeś w trakcie studiów. Przykładowe stanowiska pracy, na których możesz podjąć zatrudnienie: trener biznesu i rozwoju osobistego, specjalista ds. Budowy wizerunku (np. wizerunku politycznego lub popularnego - wizerunku lokalnego), doradca personalny, doradca procesów HR, coach, etc. Twoja kariera jest w Twoich rękach, więc jeszcze na studiach warto pomyśleć o zdobyciu doświadczenia zawodowego, które pozwoli Tobie na wyróżnienie się na rynku pracy. W trakcie studiów będziesz mieć także możliwość zdobycia europejskich certyfikatów oraz uczestnictwa w szkoleniach, które na pewno przyczynią się do poszerzenia Twoich umiejętności.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->